Portfolio

Doświadczenie z wielu branż poparte sukcesami *

Brzmi to strasznie propagandowo i zuchwale ale to szczera prawda. Zapytajcie o to moich niektórych ? klientów. Cóż: Ci którzy ze mną współpracowali wiedzą, że nie owijam w bawełnę i mówię wprost czy efektywne i dozwolone przez Google ( link ) pozycjonowanie się na ustalone frazy, w ogóle jest możliwe w określonym budżecie miesięcznym. Prawda jest taka, że wielu firm po prostu nie stać na zewnętrzne usługi SEO – zwłaszcza gdy dopiero zaczynają swoją przygodę z Internetem poprzez budowę nowej strony internetowej. Pozycjonowanie staje się również droższe i długofalowe gdy na uwadze mamy popularne i konkurencyjne frazy jak np. „dywany nowoczesne” 😉 , które są wyszukiwane częściej niż 10,000 razy miesięcznie. Nie jest również rozsądny opór niektórych moich klientów przed Google Ads, które przecież niemal w natychmiastowy sposób dostarczają na Twoja stronę www ludzi szukających Twojej oferty.

W pewnym stopniu ( np. lokalnym) mogą poradzić sobie same po odpowiednim przeszkoleniu. Oferuję takie szkolenia z pozycjonowania i promocji w Internecie. Zapraszam!  Ponadto: nie samym Google biznes żyje ? : mamy przecież fora, inne strony www oraz media społecznościowe jak Facebook, YouTube, Instagram…

Telefonia

Serwis telefonów komórkowych działający Krakowie od 1997 roku. Od tego też czasu posiadali stronę internetową (szkoda, że nie zachowałem jej zrzutu) ale nie robili na niej wiele ani nie promowali. Zwrócili się do mnie w 2015 roku aby przebudować i unowocześnić ich stronę oraz wypozycjonować na frazy typu „serwis telefonów kraków” co udało się po ok. 4-6 miesiącach.Teraz ledwo nadążają z obsugą klientów przynoszących rozbite wyświetlacze w nowiutkich Samsungach czy iPhone’ach. Polecam: znają się na rzeczy

Dom/Wnętrza

Sklep internetowy producenta szafek na buty i mebli do przedpokoju : szafkinabuty.pl wymagał wzmocnienia pozycji na strategiczne dla biznesu frazy jak „szafka na buty” i , „szafki na buty” . Frazy te są trudne i konkurencyjne (Ikea, Agata, Meble.pl, Jysk..) ponieważ są popularne: razem ponad 18,000 zapytań w Google miesięcznie). Udało się z pozycji 8. – 7. awanasować do top 3 co zwiększyło ruch z Google o 180% a przychody o ponad 200%. Jednak konkurencyjność tychże fraz sprawia, że jest wrecz niemożliwym zagościć w top 3 na stałe! Ciągle należy prowadzić kampanie SEO!

Obecnie trwają prace na d nowym szablonem,rozwqoijem treści i wyższymipozycjami w kategorii „przedpokój”…

Branża IT / Hardware

Kilkumiesięczna kampania SEO dla firmy NoteBook Master, która specjalizuje się w outsourcingu napraw sprzętu komputerowego (głownie laptopy) dla sklepów i firm. Strategia SEO  zakładała przede wszystkim rozwój treści strony: szczegółowo i technicznie opisując każdy obszar oferowanych usług naprawczych.Kolejny etap to linkbuilding który supiał się na forach związanych z branżą IT oraz DIY ( np. Elektroda). W efekcie powyższych działań firma zajmuje wysokie pozycje na frazy jak „serwis komputerów dla firm” czy „outsourcing napraw laptopów” – nie są to popularne frazy; niemniej klientowi nie zależało na pozyskaniu klienta detalicznego – z „ulicy” 😉

Lifestyle/Uroda

Razem ze Smartprojects.pl stworzyliśmy od zera nowoczesną stronę internetową dla CaffeineTattoo.com – studia tatuażu z Warszawy. Strona w stylu portofolio była projektowana i wypełniana treśćią z myślą o pozycjnowaniu się na frazy jak „studio tatuażu Warszawa” , „tatuaż warszawa„. Po ok. 5 miesiącach ostrożnych działań i wsparciu AdWords witryna raczej na stałe zagościła w top 5. – 10 wsód wyników (SERP) dla użytkowników wyszukiwarki  Google z Warszawy, a frazy jak „tatuaż realistyczny Warszawa” są w top 1- 3 ! Kluczowe były tu działania w social media oraz unikatowa wysokiej jakości treść foto, która wystarczyło odpowiednio opisać znaczniki title i alt oraz przemyślane nazwy plików.

Moda
Wiodącej polskiej marce streetwear – Intruz.com – pomagam od kilku lat – głównie administrując działaniami promocyjnymi i contentowymi w social media, a zwłaszcza na Facebooku oraz remarketing w AdWords. Analizuję też efektywność sklepu internetowego : źródła ruchu i potencjalne obszary do dalszej optymalizacji.
Mechanika Samochodowa

Stronę warsztatu samochodwego Centralklim.com specjalizującego się w sprzedaży i montażu ogrzewaczy postojowych oraz kompleksowym serwisie klimatyzacji samochodowych pozycjonuję i rozwijam regularnie aby klient był w czołówce wyszukiwarki Google na frazy jak „ogrzewacze postojowe” w regionie Małopolski i Śląska.